Atkinsons The British Bouquet

0

Açılış notalarında acı portakal, turunçgiller ve Fransız mutfağının sıkla kullandığı limon havyarı notalarının hakim olduğu Atkinsons The British Bouquet, kalp notalarında kadifemsi lavanta ve mersin ağacının serin kokusuna bırakır kendini. Baz notalarda ise deri notalarının kalıcı etkisi ile karşılaşırsınız.

Dandy* felsefesine övgü bir koku olarak karşımıza çıkan Atkinsons The British Bouquet, uniseks kullanım için formüle edilmiş aromatik bir turunç kokusu olsa da, maskülen kullanım veya maskülen kokular kullanmayı tercih eden bayanlar için  de ideal bir parfüm seçimidir.

Atkinsons The British Bouquet, Eau de Toilette olarak 100 ml boyuyla satılmaktadır.

Açılış Notaları: Acı Portakal, Turunçgiller, Limon Havyarı

Kalp Notalar : Lavanta, Mersin Ağacı

Alt Notalar    : Deri

=====================================================================================

Atkinsons The British Bouquet*Dandy Kimdir?

Literatürde züppe veya snob sıfatları ile karşılık bulsa da “dandy”; davranışları ile etrafını etkileyen, soğuk kanlı, çaba göstermeksizin şık, bakımlı olan kişileri ifade etmektedir. Bir dandy şık olduğu kadar kıvrak bir zekaya sahip olmalıdır. Entellektüeldirler, terminolojiye hakimdirler ve iyi bir lisana sahiptirler. “Dandy” ler orta sınıftan gelmelerine rağmen aristokrat bir yaşam stilini benimserler.

Gelmiş geçmiş en ünlü dandy George Bryan Brummel olarak bilinir. Fransızlar kendisine yakışıklı anlamına gelen “Beau” takma adını yakıştırır. Şıklığıyla, stiliyle, parfüm seçimi ile bir dönemimin stil ikonu olur.

Oscar Wilde, Salvador Dali, Baudelaire, Serge Gainsborg, And Warhol tanınmış dandy isimler arasına girmektedir.

Paylaş:

Sizin Yorumunuz?