Sevgililer Günü İçin Romantik Parfüm Önerileri

0
Gösterilen sonuç 1 toplam 1

Sevgililer Günü için sevgilinize, onu unutulmaz anılarınıza götürecek bir parfüm seçiminden daha romantik bir hediye olabilir mi?

Romantizm bazılarımız için baştan çıkarıcı notaların kavuşma anı , bazılarımız için sessiz sakin yeşilin içinde sonsuz huzur,  bazılarımız için yağmur sonrası toprak kokusunu içine çekmek, bazılarımız için ise eski hatıralarımızı canlandıran özel bir koku ile buluşma anı.  Bir parfüm ile hatırlanmayı kim istemez? 

Guerlain “Başarılı bir parfüm, kokusu bir düşe denk düşendir” der. Gelin bu sevgililer günü sevgilinize en unutulmaz düşünüzü alın.

Andromeda Tiziana Terenzi 

Andromeda ismi ise, gökyüzünün zincirli prensesi olarak bilinen, güzelliği ile büyüleyen Etiyopya Prensesinin aşk dolu hikayesinden esinlenilerek verilmiştir.

Her ne kadar uniseks kullanım için tasarlanmış olduğunu bilsek de, adından da anlaşılacağı üzere esaretten kurtulmuş Andromeda’ nın, karşı konulmaz ve dayanılmaz çekiciliği ile hayat bulan ferah bir kadın parfümü. 

Açılış notalarında bergamot, çimen notaları, ylang ylang ve su yasemini notalarıyla kutsanan Andromeda Tiziana Terenzi, kalp notalarında menekşe yaprağı, Şam Gülü, güneş çiçekleri, elma, armut ve şeftali yapraklarının tatlı notalarıyla buluşturur. Baz notalarında ise hindistan cevizi, amber, vanilya, tonka fasulyesi, cashmeran, abanoz ağacı notalarının kusursuz buluşması yer alır.


Kashan Rose The Different Company 

 

Yüzyıllardır süregelen Mayıs Gülü Festivali geleneğine ev sahipliği yapan Kashan şehrinden esinlenmiş bir gül bahçesi Kashan Rose.

Açılış notalarında ada çayı, kakule ve pembe biberin yumuşak ve ferah notalarıyla buluşturan Kâshân Rose, kalp notalarında alıç ve şakayık notaları ile çevrili bir gül bahçesine davet eder. Baz notalarında ise misk, sandal ağacı ve amber notalarının muhteşem buluşmasına tanıklık eder.

 

Zerafet ve romantizmin simgesi Miss Dior Eau De Parfum, ilhamını aşk oyunlarından ve arayışlardan alan mistik bir parfüm seçimi. Bugünün genç kadınının, yaşama sevincini canlandırıp özgürlük ve baştan çıkarıcılık vaat eden  Miss Dior, kendini adım adım gösteren çiçeksi notalarıyla çarpıcı ve kalıcı bir etki bırakıyor ardında.

 

Roja Parfums D’Amore Amore Mio

 

Roja Dove,  D’Amore Koleksiyonunu, tutkulu bir aşk mektubunun parfüm şişesinde hayat bulmuş hali olarak tanımlar.

Pudralı notalara sahip D’Amore Amore Mio, açılış notalarında mandalina ve taze bergamot notaları ile karşılar. Kalp notalarında ise vanilya, gardenya, menekşe, portakal çiçeği, yasemin, ylang ylang ve yoğun gül notalarını hissedeceğiniz en güzel çiçeklerle karşılandığınız bir çiçek bahçesinde götürür. 

 

Tom Ford Black Orchid

Siyah orkidenin yoğun notaları ile tüm baştan çıkarılıcılığı ile öne çıkan Tom Ford Black Orchid açılış notalarında Fransız yasemini, gardenya, siyah frenk üzümü, ylang ylang, bergamot, mandalina, Amalfi Limonu ve baştan çıkarıcı siyah trüf notaları ile buluşturur. Kalp notalarında ise nilüfer ve parfüme ismini veren siyah orkidenin güçlü ve baş döndürücü notaları ile gün boyu sizi takip edecektir.

 

Love Story Chloe

 
Love Story Chloeparizyen romantizminden ve Seine nehri üzerindeki Arceveche köprüsü ( Pont des Arts)* aşıklarının, aşk kilitlerinden esinlenerek tasarlanmıştır. 

Açılış notalarında portakal çiçeği esansı, bergamot, greyfurt, limon ve armut notalarının kusursuz buluşması etkisini gösterir. Kalp notalarında portakal çiçeği, Madagaskar yasemini, gül, siyah frenk üzümü ve şeftali notaları hakim olan Love Story Chloe baz notalarında nefes kesen  misk, sedir ağacı, cashmeran ve paçuli notalarının büyüleyici harmanına bırakır kendini.

 

Valentina Valentino Eau de Parfum

Valentina, eşsiz romantik şişesi ile göz kamaştıran oryantal floral tatlı notaları ile öne çıkıyor.

Açılış notalarında bergamot ve Alba‘nın beyaz trüf notalarıyla buluşturan Valentina Valentino Eau de Parfum, kalp notalarında sümbülteber, yasemin, Amalfi’nin portakal çiçeği ve çilek notalarının uyumu ile etkisi altına alır. Baz notalarında ise amber, vanilya ve sedir notalarının kalıcı notaları hissedilir. 

 

Jo Malone London Red Roses Cologne

Sevgililer Günü İçin Romantik Parfüm Önerileri

Jo Malone London Red Roses Cologne

Jo Malone London Red Roses Cologne, dünyanın en zarif yedi gül çeşidinin görkemli bir karışımından esinlenilmiştir.

Açılış notalarında limon ve taze nane notaları ile ferah bir buluşmaya davet eden Jo Malone London Red Roses, kalp notalarında menekşe yaprakları ve taze kesilmiş gül çiçeklerden oluşan notaları ile romantik bir keşfe çıkarır sizleri.

Moresque Contessa

Sevgililer Günü İçin Romantik Parfüm Önerileri

Moresque Contessa

Aristokratik duygusallığın kokulu yorumu olarak tanımlanan Moresque Contessa, açılış notalarında pembe biber, küçük hindistan cevizi, bergamot ve yıldız anason notalarını buluşturur. Kalp notalarında ise yasemin, gül ve ylang ylang notaları ile harmanlanmış çiçek buketi ile kadınsılığı kutsar adeta.

Baz notalarında, ambroksan, tonka fasulyesi, vanilya ve misk notalarının hakim olduğu Moresque Contessa, sadakatinin ardında tutkusunu gizleyen soylu bir kadının kokulu bir portresini tasvir etmek için yaratılmıştır.
 

Dolce Gabbana Dolce

 

Domenico’ya göre beyaz çiçeklerin yalın notaları ile nesilden nesile süre gelen, mutlu neşeli, samimi, içten, enerji dolu insanları ile Sicilya’yı resmetmektedir.

Dolce Gabbana Dolce, beyaz ve hassas çiçeklerin hafif ve feminen uyumu ile tasvir edilir. Kadınsı ve ferah bir parfüm seçimidir. Parfümü bir sanat olarak düşünen, zamansız ve yenilikçi hassasiyeti ile daimi parfümünüz olmayı hedefleyen bir parfüm seçimidir.

Paylaş:

Sizin Yorumunuz?