Andromeda Tiziana Terenzi

0

Andromeda Tiziana Terenzi, uniseks kullanım için tasarlanmış Luna serisinin oryantal ve çiçeksi parfüm serisidir. Parfüme adını veren *Andromeda ismi ise, gözyüzünün zincirli prensesi olarak bilinen, güzelliği ile büyüleyen Etiyopya Prensesinin aşk dolu hikayesinden esinlenilerek verilmiştir.

Her ne kadar uniseks kullanım için tasarlanmış olduğunu bilsek de, adından da anlaşılacağı üzere esaretten kurtulmuş Andromeda’ nın, karşı konulmaz ve dayanılmaz çekiciliği ile hayat bulan ferah bir kadın parfümüdür.

Parfüm esansı sayesinde tende uzun bir süre kalabilen saf ve temiz bir koku Andromeda Tiziana Terenzi. Çiçeksi ve oryantal kokuların birlikteliğinden hoşlananlar için doğru bir parfüm seçimi olan bu lüks koku, harika şişe tasarımıyla da iddiasını göstermekte.

Açılış notalarında bergamot, çimen notaları, ylang ylang ve su yasemini notalarıyla kutsanan Andromeda Tiziana Terenzi, kalp notalarında menekşe yaprağı, Şam Gülü, güneş çiçekleri, elma, armut ve şeftali yapraklarının tatlı notalarıyla buluşturur. Baz notalarında ise hindistan cevizi, amber, vanilya, tonka fasulyesi, cashmeran, abanoz ağacı notalarının kusursuz buluşması yer almaktadır.

Andromeda Tiziana Terenzi, 2015 yılında Paolo Terenzi tasarımıyla çıkmış çok yeni bir kokudur. Andromeda Tiziana Terenzi, Extrait De Parfum formatında 100 ml olarak satışa sunulmaktadır.

Üst Notalar     : Bergamot, Çimen, Ylang Ylang, Su yasemini

Kalp Notaları  : Menekşe Yaprağı, Şam gülü, Beyaz Güneş Çiçeği, Elma, Armut Yaprağı, Şeftali

Alt notaları      :Hindistan cevizi, Amber, Vanilya, Cashmeran,  Abanoz ağacı, Tonka  Fasulyesi, Şeker

 =====================================================================================

*Gökyüzünün zincirli prensesi olarak da adlandırılan Andromeda, Yunan Mitolojisine göre, Etiyopya Kraliçesi Kassiopeia ve Kral Kepheus ‘un güzel kızıdır.  Andromeda’ nın güzel ve kibirli annesi Kassiopeia kendi güzelliğini deniz tanrıçalarından daha üstün gördüğü için denizler tanrısı Poseidon’u kızdırmıştır. Poseidon, Kraliçenin küstahlığını cezalandırmak için Etyopya’yı yok etmesi amacıyla ülkeye bir ejder gönderek tüm ülkeyi birbirine katar. Tek çözümün kızını ejdere teslim etmek olduğunu öğrenen Kral ve Kraliçe içine düştükleri bu durumdan kurtulmak için, çaresizlik içinde, halkın da baskılarıyla kızlarını ejder tarafından yenmek üzere bir kayaya zincirlerler. Ejder zincirlere vurulmuş Andromeda’yı parçalamak üzereyken, gökyüzünde dolaşan beyaz kanatlı at, Pegasus yere iner ve ejderi öldürür. Kayaya bağlı güzel Andromeda’yı gören Perseus, ona aşık olur. Kralın izniyle de evlenirler.

Paylaş:

Sizin Yorumunuz?