Doğru Parfüm Seçimi İçin İpucular

0

Doğru Parfüm Seçimi Neden Önemlidir?

“Koku esas, kişi aksesuardır”  Baudelaire

Bir mağazaya girerken daha ilk adımımızda markanın kendisiyle özdeşleştirdiği, markaya has kokusu karşılar bizleri. Modern hayatta markalar kurumsal kimliklerini ifade edecek kokular ile ortamlarını  kokulandırıyor artık. Kokular ifade edildikleri kimlikle hafızaya yerleşip bir koku hafızası yaratır. Böylelikle parfüm seçimlerimiz, kimliğimizi ifade ederken, bizleri anımsatan en etkin seçimlerden biri haline gelir.

Doğru Parfüm SeçimiParfüm seçimlerimiz ile kişiliğimizi, karakterimizi, davranış şeklimizi ve beğeni düzeyimizi ortaya koyarız. Tutkulu, iddialı, coşkulu, değişken, heyecanlı, sakin, gösteriş seven, romantik, duygusal, sevecen, sıcakkanlı, enerjik, hayalperest, melankolik, her kim isek ruhumuza eş kokunun peşine düşeriz. Çiçeksi, baharatlı, tatlı, odunsu, aromatik hangi koku ailesine mensup parfümlerden hoşlanırsak hoşlanalım
doğru parfüm seçimi aynı zamanda giyinmek istediğimiz kimliğin bir ifadesidir zihnimizde.

Koku esas, kişi aksesuardır” der Baudelaire. Bazılarımız en doğru parfümü bin bir gece masallarının oryantalist, heyecan dolu satır aralarında arar. Bir diğeri için en doğru parfüm seçimi yağmur damlacıklarının ardında bıraktığı romantizmdir. Okyanusun gelgitlerinde, dalgalar usul usul içine alırken seni, soluduğun mutluluk ve huzur dolu havadır en kusursuz ve ruhuna eş koku. Kanını hızlandıran yürek çarpıntısının dinginliğe varış yolculuğunda hafızana kazınan eşsiz ve unutulmaz kokudur bir diğerinin sahip olmak istediği.

Doğru parfüm seçimi, geçmiş zamanlara dair en mutlu andır. Anılarını başını döndürene dek derin derin solumaktır… Bir diğerinin en mükemmel kokusu kendini usulca hissettiren ılık bir rüzgarın bedenine tüm serinliğiyle dokunuşudur. Bir diğerini peşinde sürükleyen ise daha önce hiç görülmemiş esrarlı bir düşün hayali kokusu olur.

Doğru Parfüm Seçimi İçin İpucularGuerlainBaşarılı bir parfüm, kokusu bir düşe denk düşendir” der. Kendimize uyacak en doğru parfüm seçimi yaparken bir düşe kavuşma isteğidir bizi cezbeden ve peşinden sürükleyen. Doğru parfüm seçimi, doğru kokunun doğru tenle uyumundan çok daha öte bir arayıştır. Ruh eşimizi arar gibi, ruhumuza eş ve doğru parfüm seçimi yapmak isteriz.

Parfüm seçimlerimiz kimliğimizin bir yansımasıdır esasında. Bazılarımız doğru parfüm seçimi ile buluşunca tüm sadakatı ile aynı parfümü kullanmaya devam ederken; bazılarımız ise parfüm ve kokuların baş çıkarıcı dünyasında yeni keşiflere çıkmaya devam eder. Doğru zamanın ruhumuza eş hatıraları karşımıza çıkana kadar da bu keşfimiz ve arayışlarımız devam edecektir. 

Paylaş:

Sizin Yorumunuz?