Sel De Vetiver The Different Company

1

Sel de Vetiver The Different Company, adından da anlaşıldığı üzere  vetiver temalı, odunsu aromatik koku ailesine giren özel bir parfüm seçimi. Son dönemlerin trendi haline gelmiş uniseks bir parfüm özelliğine sahip olmakla birlikte maskülen bir ifadeye sahip. Vetiver notaları ile okyanus kokusunu aynı parfümde buluşturan modern bir harmanla karşımıza çıkan Sel de Vetiver okyanus kokuları ile sarmalayan, içerdiği deniz suyu ile denizden çıkmış hissi uyandıran, vücuda yapışan tuz zerrecikleri hissi ile yumuşak ve ferah bir yaz parfümüdür. Sel de Vetiver The Different Company,  ferah ve hafif olmasının yanı sıra kalıcılığı yüksek, benzerlerinden farklı bir koku olarak çıkıyor karşımıza.

Açılış notalarında  greyfurt, bergamot, kakulenin capcanlı, dinamik ve ferah havası hakim olan Sel De Vetiver The Different Company, kalp notalarında ıtır notalarının en yumuşak notalarıyla, Tahiti vetiveri ve ylang ylangın muhteşem notalarının harmanı ile karşılar. Baz notalarında ise deniz suyu, süsen ve vetiverin ferah odunsu hakimiyeti kendini gösterecektir.

2006 yılında çıkan vetiver temalı bu yaz kokusunun arkasındaki isim ünlü parfümör Jean-Claude Ellena ‘nın kızı Celine Ellana’dır. Sel De Vetiver, 50 ml ve 90 ml boyları ile satışı olduğu gibi refill ve seyahat boyu da satılmaktadır.

Açılış Notaları: Greyfurt, Bergamot, Kakule,

Kalp Notaları : Ylang Ylang, Tahiti Vetiveri, Itır Çiçeği (Geranium)

Baz Notalar   : Deniz Tuzu, Süsen, Vetiver

Paylaş:

1 Yorum

Sizin Yorumunuz?