Amouage Honour Man

0
Gösterilen sonuç 1 toplam 1

Amouage Honour Man, Puccini’nin en önemli operalarından biri olan Madam *Butterfly‘ın trajik hikayesine adanmış baharat ve odunsu notalarla harmanlanmış özel bir parfüm seçimi. Amouage Honour Man, Madam Butterfly‘ın oğlunu temsil etmektedir. 

Umman Kralının ve Krallığının resmi parfüm markası olan Amouage, oryantal bir ruha sahip olsa da batının modernizmi ile yorumlanmış lüks bir marka olduğunu hatırlatalım.

Açılış notalarında pembe biber ve kara biberin hakimiyeti yer alan Amouage Honour Man, kallp notalarında sardunya, reçine, muskat notalarının sarhoş edici etkisi kendini gösterir. Baz notalarında ise paçuli, virjinya sediri, tütsü, olağan üstü kokusuyla vetiver, tonka fasulyesi ve misk notalarının etkileyici harmanı damgasını vurur.

2011 yılında ünlü parfümör Nathalie Feisthauer tarafından tasarlanan Amouage Honour Man 50 ml ve 100 ml boyları ile satışı yapılmaktadır.

Açılış Notaları: Karabiber, Pembe Biber

Kalp Notaları : Itır Çiçeği, Reçine, Muskat (Küçük Hindistan Cevizi)

Alt notalar     : Paçuli, Virjinya Sediri,  Tütsü, Vetiver, Tonka Fasulyesi, Misk

=====================================================================================

*Madam Butterfly (Cio-Cio-San), kendisini kocasına adamış bir geyşadır. Japonya’ya gelen Amerikan subayı Pinterkon ile evlenebilmek için ailesini karşısına alır, hatta uğruna dinini bile değiştirir. Ailesi tarafından reddedilen Madam Butterfly, hamile kaldığı anda ise kocası tarafından terk edilecektir. Kocasını senelerce sabırla bekler. Pinkerton ise Amerika’da evlenmiş ve oğlunu Madam Butterfly’dan almak için Japonya’ya gelecektir. Kocasının kendisine ih aneti öğrenen Madam Butterfly ailesinden kalan hançer ile intihar eder.

 

Paylaş:

Sizin Yorumunuz?