Angel Thierry Mugler

3

Çocukluk hatıralarının peşinden koşan Thierry Mugler ‘ın pamuk şeker ve panayır imgeleriyle, çocukluğunun sıcak anılarıyla dolu, ferah ve aynı zamanda baştan çıkarıcı notalarını buluşturan efsanevi kokusudur.

İki yılı aşan uzun araştırma ve çalışmaların sonunda keşfedilen Angel, bugün artık klasikleşmiş tarzı ile zamansız bir parfüm seçimi haline gelmiştir. Angel Thierry Mugler, yer çekimi kanunlarına meydan okuyan yeni bir yıldız olarak tanımlar kendini.

Açılış notalara hakim olan kavun, hindistan cevizi, mandalina, yasemin, pamuk şeker, bergamot ve sinameki harmanının sıcak notaları, çocukluğunuzun en sıcak anılarına götürür. Kırmızı dut, böğürtlen, erik, şeftali, kayısı ve bal kokularının lezzetli harmanı, müge çiçeği, yasemin, gül ve baştan çıkarıcı orkide notalarının da eşlik ettiği  Angel, kalp notalarında bir panayır coşkusunu hissettirir. Baz notalarında hakim olan karamel, bitter çikolata, tonka fasulyesi, misk, amber, vanilya ve paçuli notalarının eşsiz buluşmasıyla zamansız bir koku olarak hafızanıza kazınır.

1992’de büyük sansasyonla lanse edilen Angel Thierry Mugler, oryantal gurme koku grubuna giren sınıfının öncü parfümlerinden olmuştur. Parfüm dünyasına gurme anlayışını sokmuştur. Gurme kokulardan hoşlananlar için bugün hala vazgeçilmez yerini koruyan Angel ‘ın ciddi sayıda saplantılı kullanıcıları olmakla birlikte, bir o kadar da sevmeyeni olduğunu hatırlatalım.

Angel Thierry Mugler, 2007 Yılında Fragrance Foundation öncülüğünde gerçekleştirilen Fifi Parfüm Ödülleri’nce onur ödülüne layık görülmüştür.

Angel Thierry Mugler ‘ın tasarımcıları Olivier Cresp ve Yves de Chirin’dir. Şişenin tasarımcısı Thierry Mugler’ın kendisidir. Angel Thierry Mugler, 2007 Yılında “Parfümün Oscarı” olarak bilinen ve her yıl Fragrance Foundation öncülüğünde gerçekleştirilen Fifi Parfüm Ödülleri‘ nde onur ödülünü almıştır.

Açılış Notaları : Kavun, Hindistan Cevizi, Mandalina, Yasemin, Pamuk Şeker, Bergamot, Sinameki

Kalp Notaları : Kırmızı Dut, Böğürtlen, Erik, Şeftali, Kayısı, Bal, Müge Çiçeği (İnci Çiçeği), Yasemin, Gül, Orkide

Baz Notaları   : Karamel, Bitter Çikolata, Tonka Fasulyesi, Misk, Amber, Vanilya, Paçuli

Paylaş:

3 yorum

  1. Pingback: Alien Thierry Mugler Eau De Parfum - Parfüm Seçimi

  2. Pingback: En beğenilen 10 kadın parfümü

  3. Pingback: Modern Zamanın Parfümü - Parfüm Seçimi

Sizin Yorumunuz?