Parfüm Nereden Alınmalı?

1

Parfüm Nereden Alınmalı?

Bütçemize En Uygun Parfüm Alışverişini Nereden Yapabiliriz?

Zincir Mağazalar

“Hiç denemeden parfüm alınır mı?” diyorsanız ve doya doya parfüm denemeden içi rahat etmeyenlerdenseniz elbette ki zincir mağazalar güzel bir alışveriş noktası sizler için. Eğer alacağınız parfüme henüz karar vermemişseniz, bir başkasının onayına ihtiyaç duyanlardansanız zincir mağazalarındaki müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz.

Zincir mağazalardan alışveriş yaptığınızda hem puan biriktirip bir sonraki alışverişte bu puanları kullanırsınız hem de markaya veya mağazaya ait özel kampanyalardan yararlanırsınız. Özellikle yeni yıl kampanyalarını mutlaka takip etmenizi öneririz. Müşteri temsilcisinin size sunacağı “sample” olarak adlandırılan küçük numunelerini de istemeyi unutmayın.

 

İnternet Alışverişi

Alacağınız ürün kafanızda net ve sabit ise ve biraz daha hesaplı alayım diyenlerdenseniz, adına, markasına güvendiğiniz bir çok yerli ve yabancı internet siteleri mevcut. İnternet alışverişlerinde en dikkat edilmesi gereken konu, satıcının güvenilir olması olduğunu hatırlatalım.

Tarihi geçmiş veya raf ömrü tükenmiş ürünleri, ürününüzün üzerinde yer alan batch code sayesinde tespit edebilir, üretim tarihi gibi detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle satın almış ürünün sahte olup olmadığına dair tüm endişelerinizden kurtulmuş olursunuz. Parfüm nereden alınmalı endişelerinden kurtularak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Duty Free 

Alacağınız parfüm konusunda kararlı ve kendi seçimlerinize güveniyorsanız, sık yurt dışı seyahati yapıyorsanız Duty free sizin için en pratik alışveriş yolu. Çay veya kahve molanıza geçmeden önce doya doya koklayıp seçiminizi yapabilirsiniz.

Her ülkenin hava alanı fiyatlarının, kampanyalarının ve hatta ürünlerinin aynı olmadığını da ayrıca hatırlatalım. Size tavsiyemiz ülkeden çıkış yaparken ve diğer ülkeye giriş yaparken fiyatları ve ürün çeşitlerini karşılaştırmanız olacaktır. 

Parfüm Nereden Alınmalı

Yurt Dışı Mağazalarından Tax Free Yaparak

Yurt dışında yaptığınız alışverişlerinizde aldığınız ürünün ilgili ülke tarafından belirlenmiş olan vergisinin belirli bir kısmını tax free yaparak iade almanız mümkün.

Tax free ödemesi alabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

  • Alışveriş esnasında müşteri temsilcisinden tax free formu doldurmasını istemeli ve tax free faturası talep etmelisiniz.
  • İlgili ülkeden çıkış yapmadan, almış olduğunuz fatura veya tax free formunu tüm evraklar ve almış olduğunuz ürün ile ilgili ülkenin hava alanında yer alan Gümrük Ofisi veya Tax free bölümüne ibraz etmelisiniz. Bu işlemi bavulunuzu vermeden önce yapmanız en sağlıklısı zira gümrük yetkilileri ürünü görmek isteyebilir.
  • Tax free iadesini satın alma şeklinize göre, nakit, kredi kartı veya çek ile alabilirsiniz.                         

Parfüm Nereden Alınmalı

Paylaş:

1 Yorum

  1. Pingback: Parfüm Nereden Alınmalı? | Blog | ButikSosyetik Orjinal Tester Parfümleri

Sizin Yorumunuz?