Terre dHermes Eau De Toilette

4
Gösterilen sonuç 1 toplam 1

Terre dHermes, Hermes’in mineral bitki ve kokularının notalarıyla harmanlanmış, cennet ve yeryüzü imgelerini aynı kokuda buluşturan, özgür ve kararlı erkekler için tasarlanmış özel bir parfüm seçimi. Çakmak taşının mineral çağrışımlı notaları, bitki, baharat ve turunçgilin enerjik geçişleri ile sonsuzluğa vurgu yapar adeta. Terre dHermes, ucu bucağı olmayan göğü dinlemenin, toprağı hissetmenin, çimenlere özgürce yayılmanın ferah kokusudur. Yer ile gök arasında suyun dönüşümünü ifade eden sonsuz bir hikayenin eşsiz kokusudur Terre. Elementlerin simya gücünü anlatan bir metamorfozun öyküsüdür.

Terre dHermes, Fragrance Foundation öncülüğünde düzenlenen Fifi Parfüm Ödülleri 2007 yılında Erkekler Kategorisinde Yılın En İyi Erkek Parfümü Ödülüne layık görülmüştür.

Fransızca “toprak” anlamına gelen Terre, hiç bir hayvansı nota barındırmayan notalarıyla odunsu şipre grubuna mensup. Ünlü tasarımcı Jean-Claude Ellena tarafından tasarlanan Terre, 2006 yılında  eau de toilette formülasyonu ile lanse edilmiş. 2007 yılında ise Fragrance Foundation öncülüğünde düzenlenen Fifi Parfüm Ödülleri  Erkekler Kategorisinde Yılın En İyi Erkek Parfümü Ödülüne layık görülmüştür.

Açılış notalarında greyfurt, portakal ve çakmak taşı notalarının yer aldığı Terre dHermes, kalp notalarında ıtır ve biber notalarıyla buluşturur. Alt notalarında ise vetiver, sedir, paçuli ve asilbent notalarının kendinden emin kokusu karşılar.

2009 yılında piyasaya çıkan Terre dHermes parfüm versiyonu ile, toprak ve baharat notalarının daha yumuşatılmış olduğunu göreceksiniz. İlk formülünü ağır bulan parfüm severlere daha yumuşatılmış notalarıyla parfüm formülasyonunu denemelerini önerebiliriz. 30 ml, 50 ml ve 100 ml boyları ile 125 ml ‘lik ekonomik refil boyu ile satışa sunulmaktadır.

Açılış Notaları : Greyfurt, Portakal, Çakmak taşı

Kalp Notaları  : Itır Çiçeği, Biber

Alt notaları     : Vetiver, Sedir , Paçuli, Asilbent ( Benzoin)

 

Paylaş: