Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

4

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü, En Çok Tercih Edilen Erkek Parfümleri

1 Million Paco Rabanne Cologne

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

2015 yazında parfümseverlele buluşan Paco Rabanne 1 Million Cologne, ferah, enerjik, baştan çıkarıcı ve büyüleyici kokusuyla, baştan çıkarıcı 10 erkek parfümü arasındaki yerini çoktan aldı bile.

Açılış notaları kakule, deniz notaları, mandalina, turunçgiller ile karşılayan 1 Million Cologne, kalp notalarında gül ve ardıç notalarıyla baştan çıkarıcı etkisini hemen gösterir. Baz notalarında ise paçuli, deri ve tonka fasulyesinin  büyüleyici notaları yer alır.

Cool Water, Davidoff

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

1998 yılından itibaren bir çok erkeğin tercih ettiği Cool Water, baştan çıkarıcı 10 erkek parfümü sıralamasında kült bir parfüm seçimi. Luca Turin’in kadınların en çok beğendiği erkek parfümleri kategorisinde de tüm yıldızları alarak üst sıralara yerleşmiş.

Açılış notalarında lavanta, nane, kişniş, yeşil ve ferah deniz notalarına hakim olduğu Cool Water, kalp notalarında neroli, yasemin, sandal ve ıtır notalarının yumuşak notalarına bırakır kendini. Baz notalarında ise amber, meşe yosunu, misk, tütün ve sedir notalarının erkeksi notaları yer alır.

Lartisan Parfumeur Timbuktu

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

Zengin reçinelerle ve odunsu notalarla zenginleştirilmiş Timbuktu, hatıraları canlı tutmak ve kokunun tende saklı kalmasını amaçlamıştır. Fransız inceliğinin Sahra’nın gizemiyle buluşmasıdır.

Pembe karabiber, kakule, keskin yeşil mango notaları ile etkileyici bir giriş yapan Timbuktu L`Artisan Parfumeur, kalp notalarında kremsi karo karounde çiçekleri, aromatik tütsü ve papirüs notalarının gizemine bırakır kendini. Alt notalarda ise büyüleyici paçuli, mür, vetiver ve asilbent kokuları hakimdir.

Issey Miyake L’Eau D’Issey Pour Homme

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

L’Eau d’Issey, açılış notalarında yuzu, mandalina, tarhun otu, servi, kişniş, yalancı melisa, ada çayı, limon, bergamot ve calone notalarının canlı ve ferah kokusu hakimdir. Kalp notalarında muhabbet çiçeği, tarçın, safran, mavi nilüfer çiçeği, sardunya, mine çiçeği ve küçük hindistan cevizi notalarının baştan çıkarıcı ve sarhoş edici kokusu ile hipnotize eder. Alt notalarında tütün, sedir, misk, amber, misk ve vetiver notalarının kuvvetli, keskin ve zenginleştirilmiş odunsu notalarıyla güçlü ve etkileyici bir parfüm seçimidir.

Terre d’Hermes Parfum Hermes

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

Terre dHermes, cennet ve yeryüzü imgelerini aynı kokuda buluşturan bitki ve mineral kokularının notalarıyla harmanlanmış, özgür ve kararlı erkekler için tasarlanmış, baştan çıkarıcı 10 erkek parfümü arasındaki yerini çoktan almış özel bir Hermes serisi. 

Çakmak taşının mineral çağrışımlı notaları, bitki, baharat ve turunçgilin enerjik geçişleri ile sonsuzluğa vurgu yapan Terre dHermes uçsuz bucaksız gökyüzünü dinlemenin, toprağı hissetmenin, çimenlere özgürce yayılmanın ferah kokusudur. Yer ile gök arasında suyun dönüşümünü ifade eden sonsuz bir hikayenin eşsiz kokusudur. Elementlerin simya gücünü anlatan bir metamorfozun öyküsüdür.

Dior Homme Intense

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

Yoğun süsen notaları ile öne çıkan Dior Homme Intense Eau De Parfum, ana akım parfümlere nispeten hem kadınsı hem de erkeksi notalar içeren sentetiklikten uzak kalıcı notalara sahip bir parfüm seçimi.

Açılış notalarında lavanta notalarının ferah etkisi ile kendini gösterirken kalp notalarında pudralı süsen notaları, armut ve  ambrette notaları hakimdir. Alt notalarında ise vetiver ve sedir notalarının uyumu kendini gösterir.

Le Male Jean Paul Gaultier for men

En Beğenilen 10 Erkek Parfümü

Geleneksel ve modern tarzı ile gücü ve duygusallığı aynı şişede buluşturan Jean Paul Gaultier Le Male, çekiciliği üst düzeyde notalara sahip, kontrast notaları içinde barındıran tüm zamanların baştan çıkarıcı 10 erkek parfümü sıralamasındaki yerini her daim koruyan bir parfüm seçimi.

Yumuşak kalpli ve aynı zamanda asi erkeğin hem ferahlatıcı, hem çekici parfümü. Jean Paul Gaultierin en sevdiği desen olan denizci deseni figürü ile modanın canlı bir yansıması olan Le Male, her ortama uyum sağlayabilen lavanta, nane ve vanilya notalarının muhteşem birleşiminin en güzel örneklerinden.

Beyond Paradise Estee Lauder

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

Estee Lauder Parfümevi tarafından 2004 yılında çıkarılan Beyond Paradise Men, aromatik odunsu kokusu ile  başarılı bir yaz parfümü seçimi. Açılış notalarında portakal çiçeği, bergamot, limon, greyfurt ve sümbül notalarının ferahlatıcı kokularının hakim olduğu Beyond Paradise, kalp notalarında hanımeli, yasemin, orkide ve gardenya notalarından oluşan bir çiçek bahçesine davet eder. Baz notalarında ise hatmi, erik ve amber notalarının etkisiyle yeşil ve tropik bir adada buluverirsiniz kendinizi.

Carolina Herrara 212 Sexy Men

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

Carolina Herrera 212 Sexy Men, gizemli ve seksi genç erkeklerin parfüm seçimidir. Koku alerjisi olan veya hafif kokulardan hoşlanan erkekler için ideal bir seçim.

Açılış notalarında mandalina ve bergamotun taze ve enerjik harmanı karşılar. Kalp notalarında tonka fasulyesi, kakule ve biber ve çiçeklerin taç yapraklarının zarif ve hafif baharatlı notalarının cazibesi hakim olan Sexy Men, baz notalarında misk, amber ve odunsu notaların maskülen çekiciliği ile baştan çıkarıcı bir kimliğe bürünür.

Eau Sauvage Christian Dior

Baştan Çıkarıcı 10 Erkek Parfümü

1966 yılından itibaren efsanevi tarzı ve kokusuyla bir döneme damgasını vuran aromatik turunç notalarıyla en baştan çıkarıcı 10 erkek parfümü sıralamasında hala yerini koruyor Eau Sauvage Christian Dior. 2011 yılında daha konsantre, daha güçlü ve yenilenmiş yüzüyle tekrar kendini ispat etmiştir. 

Açılış notalarında bergamot, lavanta, kimyon, biberiye ve meyve notaları barındıran Eau Sauvage Eau De Toilette, kalp notalarında kişniş, karanfil, paçuli, sandal ağacı, gül, yasemin ve süsen notalarının kusursuz uyumu ile etkisi altına alır. Baz notalarında ise misk, amber, vetiver ve meşe ağacı yosunu harmanının etkileyici tavrı yer alır.

Paylaş:

4 yorum

  1. HAKAN PEKDUR Tarih:

    Paco Robanne 1 Million Cologne, Terre d’Hermes ve Carolina Herrera 212 SM’yi mutlaka deneyeceğim. Güzel fikirler edindim, teşekkürler…

  2. Pingback: Jean Paul Gaultier Le Male Parfum - Parfüm Seçimi

  3. Pingback: Dior Eau Sauvage Eau De Toilette - Parfüm Seçimi

  4. Pingback: Paco Rabanne 1 Million Cologne Eau de Toilette- Parfüm Seçimi

Sizin Yorumunuz?