Tom Ford Velvet Orchid

1
Gösterilen sonuç 1 toplam 1

Tom Ford Velvet Orchid, Tom Ford‘ un en feminen kadın parfümü olarak göz kamaştıran Black Orchid ‘in yenilenmiş kokusudur. 2014 yılında lanse edilen Velvet Orchid, Black Orchid ‘den aldığı ilham ile eşsiz bir çiçeksi ve oryantal kış kokusu yaratmıştır. Black Orchid‘e göre daha odunsu ve baharatlı notalar içeren Velvet Orchid, tatlı kokulardan hoşlananlar için ideal bir parfüm seçimidir.

Tom Ford Velvet Orchid, 2015 Yılı Fifi Ödüllerinde Yılın Özel Seri Parfüm Kategorisinde Ödüle Layık Görüldü

2014 yılında lanse edilen Velvet Orchid, Fragrance Foundation öncülüğünde organize edilen Fifi Parfüm Ödülleri Kadınlar Kategorisi 2015 Yılı, Yılın Özel Seri Parfüm Ödülü‘ne layık görülmüştür.

Tom Ford Velvet Orchid, açılış notalarında rom, bal, mandalina ve bergamot notalarının meyvemsi kokularıyla hemen etkisi altına alır. Kalp notalarında yalancı vanilya çiçeği (heliotrope), nergis, sümbül, portakal çiçeği, gül, manolya, yasemin ve siyah orkide notalarının tatlı ve çiçeksi kokuları hakim olur. Baz notalarında ise balsam, mür, laden reçinesi, vanilya, sandal ağacı ve süet notalarıyla tatlı ve kalıcı bir parfüme dönüşür.

Tom Ford Velvet Orchid, Yann Vasnier, Calice Becker, Shyamala Maisondieu ve Antoine Maisondieu ‘nun ortak tasarımıdır. Kalıcılık düzeyi oldukça yüksektir. 50 ml ve 100 ml Eau de Parfum konsantrasyonu bulunmaktadır.

Açılış Notaları: Mandalina, Bergamot, Rom, Bal

Kalp Notaları: Yalancı Vanilya Çiçeği (Heliotrope), Nergis, Sümbül, Portakal Çiçeği, Gül, Manolya, Yasemin, Siyah Orkide

Baz Notalar  : Balsam, Mür, Laden Reçinesi, Vanilya, Sandal Ağacı, Süet

Paylaş:

1 Yorum

  1. Pingback: Parfüm Dünyasının "Oscar Ödülleri" : Fifi Ödülleri - Parfüm Seçimi

Sizin Yorumunuz?