Ünlülerin Seçtiği Gelin Parfümleri

7

Ünlü Gelinlerin Parfüm Seçimleri

Ünlülerin Seçtiği Gelin Parfümleriİngiltere Kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile dünya evine giren Kate Middleton ‘ın düğün töreni şüphesiz 2011 yılına damgasını vuran ve en çok konuşulan haberlerinden oldu. 

Kate Middleton, peri masalını gerçeğe dönüştürdüğü düğün töreninde, Kraliyet geleneklerine bağlı kalarak gelin parfümü tercihini, bir İngiliz markası olan White Gardenia Petals Illuminum ‘dan yana kullandı.

White Gardenia Petals, pencerenizden odanıza nüfuz eden hassas bir beyaz çiçekler buketidir. Açılış notalarında zarif zambak notaları, kuş üzümü ve bergamot notalarının sarhoş edici kokusu ile karşılar. Kalp notalarında gardenya, ylang ylang, yasemin ve mine çiçeği nostaljik yaz havasını çağırır. Odunsu notalar ve amberin büyülü notaları ise baz notalarında tüm hassasiyeti ve cazibesiyle son dokunuşu yapar.

Ünlülerin Seçtiği Gelin ParfümleriGivenchy 1957 yılında Audrey Hepburn‘ den aldığı ilham ile Hepburn’e özel L’Interdit adında narin, pudramsı floral bir parfüm çıkarır. Francis Fabron tarafından geliştirilen bu parfüm toplu üretim yapılana kadar Hepburn tarafından kullanılır.

Hubert de Givenchy ile yakın arkadaşlığı şüphesiz zarif tarzının ardındaki en önemli isim olmuştur.

Açılış notalarında aldehitler, bergamot, mandalina, dağ çileği, şeftali, biber ve karanfil notalarının hakim olduğu L’Interdit, kalp notalarında  gül, yasemin, menekşe, nergis, süsen, ylang ylang ve  inci çiçeği içerir. Alt notalarda sandal ağacı, vetiver, asilbent, tütsü, amber, tonka fasulyesi ve misk notaları ile asaletini gözler önüne serer. 

Ünlülerin Seçtiği Gelin ParfümleriHer bir notası kişiye özel tasarlanarak üretilen bir gelin parfümünden daha romantik ne olabilir ki?

Monako Prensi III.Rainier, Kraliyet Parfümcüsü Creed ‘e müstakbel eşi Grace Kelly için düğünlerinde kullanması üzere özel bir parfüm siparişi verir. 1956 yılı baharında Grace Kelly için gelin parfümü olarak tasarlanmış olan Fleurissimo Creed , daha sonra Jacqueline Kennedy, Kraliçe Elizabeth, Cindy Crawford ve Madonna gibi kendi dönemlerinin çarpıcı kişileri tarafından da kullanılmıştır.

Ünlü gelin parfümleri içindeki romantik yerini her daim koruyan Fleurissimo, açılış notalarında bergamot notaları ferahlatıcı bir etki yaratır. Kalp notalarında sümbülteber, Bulgar gülü, menekşe ve Floransa zambağı ile taçlandırılan bu çiçeksi kokunun baz notasını ise büyülü amber oluşturuyor.

Ünlülerin Seçtiği Gelin Parfümleri

George Clooney ile yaptığı evlilikle tüm dikkatleri üzerine çeken Amal Clooney, nikah töreninde  Oscar de la Renta imzalı gelinliği ile romantik bir gelin imajı ile karşımıza çıkıyor.

Gelin parfümü tercihini olarak yine Oscar de la Renta‘ nın floral temalı Something Blue adlı parfümü ile romantizm temasını pekiştiriyor.

Açılış notalarında mandalina, ıhlamur çiçeği ve acı portakal çiçeğinin yumuşak dokunuşu hakim olan Something Blue, kalp notalarında liçi, Madagaskar yasemini, nergis, mine çiçeği ile bir çiçek bahçesine davet eder. Baz notalarında ise misk, amber, Bourbon vanilyası ve cashmeran notaları ile karşı konulmaz tutkulu bir dünyaya davet eden gelin parfümleri içindeki yerini alır.

Ünlülerin Seçtiği Gelin Parfümleri

Podyumların en ünlü mankenlerinden İngiliz model Kate Moss, göz kamaştıran John  Galliano tasarımı gelinliğiyle, İngiltere’nin güneybatısında yer alan 12. yy’dan kalma Cotswolds Kilisesi’nde dünya evine girdi.

Kate Moss bu özel gün için gelin parfümleri arasından tercihini floral temalı  Bluebell Penhaligon’s Eau de Toilette ‘dan yana kullandı.

1978 yılında üretilmiş olan Bluebell Penhaligon’s, saf sümbül içeriği, müge çiçeği, yasemin ve gül notaları ile yeşil temalı gelin parfümleri içinde fark edelir floral bir parfüm seçimi.

Bluebell Penhaligon’sPrenses Diana ve Margaret Thatcher gibi tanınmış isimlerin de tercihi olmuş 150 yıllık bir İngiliz markası.

Paylaş:

7 yorum

  1. Pingback: Something Blue Oscar de la Renta - Parfüm Seçimi

  2. Pingback: Bluebell Penhaligons - Parfüm Seçimi

  3. Pingback: Fleurissimo Creed - Parfüm Seçimi

  4. Pingback: White Gardenia Petals Illuminum - Parfüm Seçimi

  5. Pingback: L'Interdit Givenchy - Parfüm Seçimi

  6. Pingback: Gelin Parfümü

  7. Pingback: Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü - Parfüm Seçimi

Sizin Yorumunuz?