Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

1

Parfüm seçiminiz, düğün gününüz için hazırladığınız yapılacaklar listesinde mutlaka yer alması gereken önemli bir seçim. Oysa gelin parfümü seçimi ya unutulur ya da son ana bırakılır. En çok tercih edilen gelin parfümleri, en güzel gelin parfümleri ve parfüm yorumlarına geçmeden önce gelin parfümü seçimini yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bir kaç hatırlatma yapalım. Ayrıca ünlü gelinlerin parfüm seçimleri ve parfüm yorumlarına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelin Parfümü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gelin parfümünüzü seçerken, uzunca sürecek bir seremoninin ana karakteri olacağınızı göz önüne alarak, kullanacağınız parfümün kalıcılığı en önemli kriterlerinizden biri olmalıdır.
  • Kullandığınız parfümün kalıcılığı kadar düğününüzün romantizmini tamamlayacak özel bir koku olmalı gelin parfümünüz. Beyaz gelinliğinizle ahenk içinde dans edecek masumiyete sahip aynı zamanda ışıltılı bir geceye davet eden, gizemini koruyan bir seçim yapmalısınız.
  • Parfüm seçiminizi yaparken koku hafızasının çok önemli bir unsur olduğunu, kişileri unutsanız bile kokunun özel bir kodlamayla beynimizde arşivlendiğini, anıları tazelediğini aklınızdan çıkarmayın.

 

Baştan Çıkarıcı Gelin Parfümleri, En Güzel Gelin Parfümleri

Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Var olan tüm kuralları yıkan ve kendi   kurallarını inşa eden, kendi kaderini yazan kadının kokusudur Chanel Coco Mademoiselle. Gelin parfümü seçimlerinin vazgeçilmezi Coco Mademoiselle, cesur ve özgür kişiliği ortaya çıkaran baştan çıkarıcı notalara sahip. Oryantal bir parfüm olmasına karşın beklenmedik ölçüde ferah, sürprizlerle dolu hassas bir çiçek buketi. 

Açılış notalarında portakal çiçeği, portakal, mandalina, bergamot notalarıyla buluşturan Chanel Coco Mademoiselle, kalp notalarında mimoza, yasemin, gül ve ylang ylang harmanıyla dolu bir çiçek bahçesine davet eder. Baz notalarında ise paçuli, vanilya, misk, tonka fasulyesinin egzotik harmanı imzasını atar.

J`adore Christian Dior Eau De Parfum

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü J’adore, meyvemsi, floral ve ışık saçan notalarıyla, feminen kadınların gelin parfümü seçimidir.

Açılış notalarında manolya, bergamot ve karpuz, şeftali, armut, mandalina gibi tatlı meyvelerin göz kamaştıran harmanı yer alan J`adore Christian Dior, kalp notalarında menekşe, orkide, frezya, yasemin, sümbülteber, mine çiçeği ve Şam gülü ile bir çiçek buketi ile karşılar. Alt notalarda ise vanilya, sedir ağacı, misk ve böğürtlenin notalarının eşsiz buluşması yer alır.

Elie Saab, Le Parfum

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Doğu ve batıyı buluşturan tasarımları ve gösterişli tarzıyla, gece elbisesinin ardından akan kuyruğu gibi büyüleyici bir koku bırakan Le Saab gecenin kraliçesi olmanız için güzel bir gelin parfümü seçimi.

Bir çok ünlünün favori moda tasarımcısı olan Elie Saab, parfümörü Francis Kurkdjian tasarımıyla da aynı masalsı havayı yakalamıştır. Mücevher parçası izlenimi veren şisesiyle göze de hitap eden Elie Saab Le Parfum, açılış notalarında portakal çiçeklerinin büyüleyici notalarıyla buluşturuyor. Kalp notalarında nane ve zambak içeren yasemin notalarının kusursuz harmanını yakalıyor. Baz notalarında ise sedir ağacı, paçuli, gül ve bal notalarının birbirleri içinden akışıp geçen muhteşem uyumu hakim.

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Estee Lauder‘ın yazlık bahçesinden esinlenen leylak temalı Aerin Lilac Path, mor çiçek seven gelinler için unutulmaz bir gelin parfümü seçimidir.

Portakal çiçeği, yasemin, melek otu, hanımeli, kasnı otu ve yoğun leylak notalarının baş döndürücü kokusundan oluşan bir çiçek bahçesidir Lilac Path. Yumuşak ve etkileyici leylak notalarının yeşil notalarla harmanlandığı hafif notalara hakim ferahlatıcı bir parfüm seçimidir.

Vera Wang Embrace Rose Buds & Vanilla Eau de Toilette

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Oryantal floral notalarıyla 2015 yılının gözdesi Vera Wang Embrace Rose Buds & Vanilla Eau de Toilette, gelinliğinizi tamamlayacak özel bir gelin parfümü seçimi.

Açılış notalarında mandalina ve romantik gül notalarıyla buluşturan Vera Wang Embrace Rose Buds & Vanilla, kalp notalarında manolya, süsen ve siklamen notalarıyla dolu bir çiçek bahçesine davet eder. Baz notalarında ise sandal ağacı, vanilya ve misk notaları hakim.

Jo Malone Lime Basil& Mandarin

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Açılış notalarında mandalina, bergamot ve lime notaları yer alan naranciye ağırlıklı Jo Malone Lime Basil& Mandarin, aynı zamanda markanın imza parfümü. Kalp notalarında leylak, süsen, fesleğen ve kekik notaları ile hem maskulen hem de feminen bir kimlik kazanıyor. Baz notalarında ise vetiver ve paçulinin etkileyici notaları yer alıyor. Jo Malone Lime Basil& Mandarin gecenizin baş döndürücü gelin parfümü adayı olmaya hazır.  Ayrıca  vucut kremi, duş jeli, duş yağı, sabun gibi bir çok kozmetik ürü ile parfümünüzü tamamlayabileceğiniz muhteşem bir gelin parfümü seçimi.

Miss Dior Christian Dior

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Zarafet ve romantizmin simgesi Miss Dior, romantik gelinler için büyüleyici ve vazgeçilmez bir gelin parfümü. Miss Dior adım adım gösteren odunsu notalarıyla ve  çarpıcı çiçeksi kokusuyla kalıcı ve etkileyici notalara sahip. Tüm romantizmiyle çiçeksi notalar süzülür önce, ardından paçulinin muhteşem zerafeti kendini gösterir. Baz notalarında ise misk notalarının peşinden sürükleyen kokusu izini bırakı r ardında. Seçkin notaları ile zamansız ve romantik bir gelin parfümü seçimi.

Love Chloé Eau De Parfum

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Love Chloe, pudramsı ve hafif notalarının etkisi ile kadınsı ve floral bir Chloe serisi. Temiz, pudralı ve sakinleştirici notalar içeren Love, doğuştan zarif kadınının gelin parfümü seçimi.

Açılış notalarında pembe biber ve portakal çiçeklerinin hayat dolu buluşması hakim olan Love Chloe, kalp notalarında zambak, leylak, sümbül, mor salkım ve yalancı vanilya çiçeğinden oluşan bir çiçek buketine dönüşür. Baz notalarda yer alan pirinç unu, pudra ve miskin etkisi ile bebekler gibi tertemiz kokan, yumuşacık bir parfüm çıkar ortaya.

Covet

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

Sex and the City filmi ile hafızamıza kazanan Sarah Jessica Parker’ın ikinci parfümü Covet. Bir gelinin sahip olmak zorunda olduğu parfüm sloganıyla yola çıkmış odunsu floral notalara sahip bir gelin parfümü seçimi.

Açılış notalarında sardunya yaprağı, lavanta, bitter çikolata ve limon notalarının yoğun baharat etkisi hissedilir. Kalp notalarında ise hanımeli, müge çiçeği ve hanımeli notalarının etkileyici çiçek notaları yer alır. 

Estee Lauder Beautiful

Baştan Çıkarıcı 10 Gelin Parfümü

1985 yılında üretilen 2000 adet çiçek buketini tek şişede buluşturan Estee Lauder Beautiful, yoğun ve romantik tarzıyla çok satanlar arasında yerini koruyan romantik bir gelin parfümü

Açılış notalarında gül, mandalina, zambak, kadife çiçeği, sümbülteber, kasnı otu ve meyve notalarının yer aldığı Beautiful, kalp notalarında ıtır, müge çiçeği, mimoza, portakal çiçeği, yasemin, ylang ylang, nergis, manolya, menekşe, acı portakal çiçeği, frezya notalarını içerir. Baz notalarında ise sandal ağacı, sedir, vetiver, vanilya, amber ve misk notaları hakimdir.

Paylaş:

1 Yorum

  1. Pingback: Aerin Lilac Path Eau De Parfum - Parfüm Seçimi

Sizin Yorumunuz?