Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum

1

Lübnanlı haute couture tasarımcının ilk parfümü Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum, birbirinden farklı 279 özel parfüm formülasyonunun arasından seçilmiştir. Le Parfum çiçeksi ve odunsu kompozisyonu ile mevcut seçeneklerin arasından sıyrılmış feminen kadının parfüm seçimidir.

Doğu ve batıyı buluşturan tasarımları, gösterişli tarzıyla, gece elbisesinin ardından akan kuyruğu gibi büyüleyici bir koku bırakır ardında Elie Saab Le Parfum.

Bir çok ünlünün favori moda tasarımcısı olan Elie Saab, parfümörü Francis Kurkdjian tasarımıyla da aynı masalsı havayı yakalamayı başarmıştır.

Açılış notalarında portakal çiçeklerinin büyüleyici notalarıyla buluşturan Elie Saab Le Parfum, kalp notalarında yoğun yasemin notalarının büyüleyici bahçesine davet eder. Baz notalarında ise sedir ağacı, paçuli, gül ve bal notalarının muhteşem uyumu ile ardından sürükler.

Le Parfum, ışıltılı ve yontulmuş kristal şeklindeki muhteşem işlenmiş şişesiyle bir mücevher parçası izlenimi yaratır. Işık şişenin gövdesine vurur ve şişenin boynundan parıltılar saçarak bir mücevhere dönüşür. Elie Saab Le Parfum ‘ün barok stilindeki şişesinin tasarımı Syvie de France‘a aittir.

Elie Saab Le Parfüm, 2011 yılında parfümör Francis Kurkdjian tasarımıyla parfüm tutkunlarının beğenisine sunulmuştur. Le Parfum ‘ün 30 ml, 50 ml ve 90 ml olmak üzere 3 ayrı boyu bulunmaktadır. Parfümünüzün kalıcığını artırmanıza yardımcı olacak deodorant, vücut losyonu, vücut kremi ve duş jeli seçenekleri de mevcuttur. Mandalina çiçekleri ile formüle edilen Eau De Toilette formülasyonunu da ayrıca denemenizi öneririz.

Açılış Notaları : Afrikan Portakal Çiçeği

Kalp Notaları   : Yasemin 

Alt notalar        : Beyaz Bal, Gül, Virjinya Sedir Ağacı, Paçuli

 

Paylaş: