Chanel N°5 Parfum

6
Gösterilen sonuç 1 toplam 1

Yüzyılın en çok satan efsanevi ve ikonik parfümü Chanel N°5, 1921 yılında Ernest Beaux tarafından, lüksü ve sadeliği bir arada kullanmayı bilen modern kadınının parfüm seçimi.

Chanel N°5 çiçeksi ve aldehit vurgusuyla ve aldehit oranıyla türünün yeni bir devrini başlatan parfümlerinden. Öyle rivayet edilir ki Chanel N°5 ‘in bu efsanevi başarısına Ernest Beaux’ın asistanının yanlışlıkla fazla aldehit katması neden olmuştur. Parfüm formu, kalıcı ve güçlü kokusu ile bugün hala parfümörlere ilham vermeye kadınsı ve kışkırtıcı kokusu ile övgüler toplamaya ve bir çok kadının daimi kokusu olmaya devam ediyor.

Marilyn Monroe’ nun yatağına giderken, “sadece birkaç damla N°5” sürdüğüne dair 1960 yılında verdiği çarpıcı röportaj bugün hafızalara yerleşmiş bir aforizma haline gelmiştir.

Açılış notalarında bergamot, bolca aldehit, limon, ylang ylang ve portakal çiçeklerinin hakim olduğu N°5, yasemin, gül, mine çiçeği ve süsen notalarının uyumu ile kalp notalarda güçlü etkisini gösterir. Baz notalarda ise sandal ağacı, vanilya, amber, paçuli, civet ve misk notalarının eşsiz zarafeti kendini gösterecektir.

Chanel No 5 Parfum, üç ayrı konsantrasyon halinde lanse edilmiştir: Parfum, Eau De Toilette, Eau De Cologne. 30 ml, 50 ml ve 100 ml  boyları ile satılmaktadır.

Açılış Notası: Bergamot, Aldehit, Limon, Portakal Çiçeği, Ylang Ylang

Kalp Notası  : Yasemin, Gül, Mine Çiçeği, Süsen

Baz Notası   : Sandal ağacı, Vanilya, Amber, Paçuli, Vetiver, Civet, Misk

 

Paylaş: