Parfüm Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

22

Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır? Parfüm Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Parfüm Seçimi Yaparken, Üzerinizde Başka Hiç Bir Koku Olmamalıdır
Parfüm Seçimlerinizi Yemek Yemeden Önce Yapınız

Parfüm seçimlerinizi, yemek yemeden önce ve nikotin tüketmeden önce yapmanız çok önemli. Böylelikle yediğiniz baharatlı yemeklerin ya da nikotinin vücudunuzda yaratacağı yanıltıcı etkisini elimine etmiş olursunuz.

Parfüm Seçimi Yaparken, İki Veya Üç Parfümden Fazla Parfümü Aynı Anda Denemeyin
Parfüm Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Parfüm seçimi yaparken, ardı ardına tüm parfümleri denemeye kalkmayın. Denemiş olduğunuz koku sayısı arttıkça, koku moleküllerinin birbirine karışacağını, burnunuzun kokuya karşı bağışıklık kazanacağını, sonrasında burnunuzun yorulacağını unutmayın. Ayrıca karışan koku molekülleri yanıltıcı bir fikre kapılmanıza ve böylelikle yanlış bir satın alma yapmanıza neden olabilir. Parfüm seçimi esnasında burnunuzu nötürleştirmek için burnunuza uzatılan kahve taneciklerinin bir yararı olmadığını, ayrıca bambaşka ayrı bir koku molekülü ile burnunuzu yorduğunuzu unutmayın.

Parfümünüzü Kan Akışının En Hızlı Olduğu Sıcak Bölgelere Uygulayın

Parfümün sürüleceği yerler, kan akışının en hızlı olduğu bilekler, ense, göbek, boyun, diz kapakları ve ayak bilekleridir. Saçlarınıza sürdüğünüz koku siz yürüdükçe ardınızda hoş bir koku bulutu bırakacaktır.

Beğendiğiniz Parfümü, Bileklerinizin İçine Sürün ve Parfümün Teninize Yerleşmesini Bekleyin

Parfüm Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Konsantre olarak soluduğunuz alkol yanılgıya neden olur. Parfüm katmanlarının kendini göstermesi bir süreç gerektirir. Bu notaların birbiri içinden geçişleri ve teninize uyumu parfüm seçiminiz için çok önemli bir referanstır. Denemiş olduğunuz parfümün notalarını öğrenmiş olursanız, hangi kokuların size daha çok yakıştığını ve hangi tür kokulardan hoşlandığınızı bilecek ve daha kolay parfüm seçimi yapabileceksiniz.

Beğendiğiniz Parfümü Mağazalarda Sunulan Beyaz Kartlar Üzerinde Deneyin

Parfüm Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Parfüm seçimini yaparken, beğenmiş olduğunuz kokuyu, mağazaların size sunduğu küçük beyaz kartlara sürüp, kendi üzerinizdeki etkisi ile karşılaştırmayı unutmayın.

Ten kokunuza uymamış bir parfüm, karttan aldığınız kokuyu ortaya çıkaramayabilir.

Ten Renginize Göre Parfüm Önerilerine Kulak Asmayın

Ten rengine göre parfüm seçimi diye bir şey yoktur. Ancak teninizin gözenek yapısı, kuru veya nemli oluşu parfüm kalıcılığı açısından önemli bir kriterdir.

Parfüm Seçimi Yaparken Bir Başkasının Üzerinde Beğendiğiniz Parfümü Almaya Kalkmayın

Parfüm seçimi yaparken en çok yapılan bir başka hata, bir diğerinin üzerinde beğendiğimiz bir parfümü, hemen satın alma isteğimizdir. Oysa aynı oranda kullanacağımız parfüm, vücut kimyamıza, cilt yapımıza, vücut salgımıza, hormonlarımıza ve yeme içme alışkanlıklarımıza göre her birimizde farklı bir koku etkisi yaratacaktır. Bu nedenledir ki cildimiz üzerinde denemeden parfüm alınmamalı.

Bir koku sizde hoş hatıralarınızı canlandırabilirken, bir diğerinin hafızasında bambaşka bir etki bırakabilir. Parfümün hafızanızda nasıl bir etki bıraktığı, hangi hatıralarınızı canlandırdığı, parfüm seçiminizin size uygunluğu hakkında kılavuzluk edecektir.

Parfüm Seçimizinizi Tasarım Harikası Flakonlara Bakıp Yapmayın
Parfüm Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Milyon dolarlara yaklaşan rakamları ile dudak uçuklatan, tasarım bedellerine içerisindeki malzemeden çok daha fazla bütçe ayrılmış markaları saymıyoruz bile. Parfüm seçimi yaparken,asıl ihtiyacınızın ne olduğunu belirlemelisiniz. Tasarımı ile şifonyerinizin baş köşesinde yerini alacak bir parfüm şisesi mi, yoksa; size, teninize, karakterinize yakışacak, size ait özel bir koku mu?

Paylaş: